Ponedeljek 14 Oktober 2019

POBUDA ZA IZPLAČILO 13. PLAČE

Sindikat delavcev trgovine Slovenije (SDTS), član Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), poziva delodajalce, da v skladu z določili kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine Slovenije in sprejetimi kriteriji za ugotavljanje dela plač iz naslova uspešnosti poslovanja v podjetjih, v novembru in decembru 2014 zagotovijo izplačilo dela plače iz naslova uspešnosti poslovanja (13. plača, plača iz naslova uspešnosti poslovanja družbe).

SDTS prav tako poziva delodajalce, da najkasneje v mesecu decembru 2014 zagotovijo izplačilo »božičnice« v vseh primerih, ko je to določeno s kolektivno pogodbo podjetja ali s posebnim dogovorom med sindikatom in vodstvom družbe.

Sekretar, Ladi Rožič

Predsednica, Vesna Stojanovič